Bir kimse Resulallah’a “Benim malımı aldılar.” dedi. Resulallah : ”Malı zayi olmayan, bedeni hastalanmayan kimsede hayır yoktur. Zira Allah Teala kulunu sevdiği zaman, onun üzerine bela yağdırır.” buyurdu...
“Asra andolsun ki, insan hüsrandadır. Ancak iman edip salih amel yapanlar, birbirlerine
hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler müstesnadır.”

Yaratıcının en mükemmel tasarımıyım ben. İnsanım! Ve en mükemmel şekilde tasarlandım. “Ben gizli bir hazineydim, istedim ki bilineyim” diyerek yarattığı âlemlerin en sevgilisi Muhammed’in nuru aşk-ı ile yaratılan kâinatın malıyım. Yani büyük bir aşkın ürünüyüm. Devamını Oku »

Eğer bir gün, Peygamberimiz (SAV) ziyaretimize gelse,
Yalnızca bir kaç günlüğüne,
Hem de aniden gelmiş olsa; Devamını Oku »

Allah’ım,

Beni yavaşlat.

Aklımı sakinleştirerek kalbimi dinlendir… Devamını Oku »

Hz. Aişe validemiz Peygamberimiz’le (Aleyhissalatu Vesselam) yeni evlenmişti. Eşinin kendisini sevip sevmediğini ; ne kadar ve nasıl sevdiğini merak etmekteydi.
Devamını Oku »

Umut Hep Olmali Yaşama küsme hakkınız yoktur.
Neden böylesine mutsuzsunuz ? Devamını Oku »

Peygamberimiz (asv), en büyük pehlivanın, öfkelendiği zaman nefsini yenen kimsenin, olduğunu söyler. Bizim en büyük düşmanımız ise nefsimidir.

Öfkeyi yenmek için: Devamını Oku »

İnsana verilen her bir his ve duygu insanı Allah’tan uzaklaştırmak için değildir. Aksine insanı Allah’a yaklaştırmak ve terakki etmek içindir. Bu sırrı bilmeyenler insanın kendinde bulunan bazı his ve duygulardan kesinlikle arındırılması gerektiğini savunmaktadırlar. Halbuki böyle bir şey bazı insanlar için mümkün olmayan bir durumdur. Devamını Oku »

Rabbim
Bir insan koy kalbime
Ama o insan Senin de
Sevdiğin olsun

Devamını Oku »

İki genç birbirlerini çok seviyorlardı ama bu bildiğimiz sevgiler gibi değildi, onların sevgisi Rıza eksenli bir sevgiydi, bir araya gelseler birbirlerine Hak’kı anlatır ve tavsiye ederlerdi… Devamını Oku »

Flört yarardan ziyade zarar veriyor

Kadın-erkek arasındaki duygusal ilişkiye flört deniyor. Batı toplumlarına baktığımızda önceleri flört, gençlerin duygusal açıdan olgunlaşmalarını, çeşitli komplekslerinden kurtulmalarını, cinsellik konusunda bilgilenmelerini, eşlerin evlilik öncesinde birbirlerini tanıyarak bilinçli bir beraberlik oluşturmalarını sağlayacak bir tecrübe ve eğitim biçimi olarak kabul edilmiş ve hoş görülmüştü. Devamını Oku »

Regaib Nedir?

Regâib, arapça bir kelimedir ve “reğa-be” kökünden gelmektedir. “Reğa-be”, kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek demektir. “Reğîb” kelimesi ise, “reğabe”‘den türemiş olan bir isimdir ve kendisine rağbet edilen, arzulanan, taleb edilen şey demektir. Müennesi, “reğîbe”dir. “Reğîbe”nin çoğulu da “reğâib” dir. Kelime olarak “Regâib”in aslı budur. Devamını Oku »

42 pages