Bir kimse Resulallah’a “Benim malımı aldılar.” dedi. Resulallah : ”Malı zayi olmayan, bedeni hastalanmayan kimsede hayır yoktur. Zira Allah Teala kulunu sevdiği zaman, onun üzerine bela yağdırır.” buyurdu...
“Asra andolsun ki, insan hüsrandadır. Ancak iman edip salih amel yapanlar, birbirlerine
hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler müstesnadır.”

Yaratıcının en mükemmel tasarımıyım ben. İnsanım! Ve en mükemmel şekilde tasarlandım. “Ben gizli bir hazineydim, istedim ki bilineyim” diyerek yarattığı âlemlerin en sevgilisi Muhammed’in nuru aşk-ı ile yaratılan kâinatın malıyım. Yani büyük bir aşkın ürünüyüm. Devamını Oku »

Evli olan ve evlenmek isteyenlerin mutlu olmak için okuması tavsiye edilir!

Evlilikler canlı bir organizma gibidir. Beslenmek, bakılmak ister. Eşinize baskı yapmadan, evde hükümranlık kurmaya çalışmadan ortak yollar bulunabilir. Evlilik ona değer vermek, saygı göstermek, ‘ben’ yolundan çıkıp ‘biz’ olmayı başarmak demektir. Aile ilişkilerinde gönül aynasını kırmayın. Devamını Oku »

Çocuk eğitimi adım adımdır

13 yaşında bir kız çocuğunun annesi, kızı et yemiyor diye görüşmeye geldi. “Neden et yemiyor ki?” diye sorduğumda “Bilmiyorum ama 6-7 yaşından sonra hiç et yemedi. Zorladığımızda kimi zaman inatla direndi, kimi zaman istifra edene kadar ağladığı oldu. Biz de gücümüz yetmeyince artık zorlamayı bıraktık.” dedi. Devamını Oku »

Bir Ramazan akşamı cami imamının kapısını çalmış gençler.

— Hocam, demişler. Teravihe gelmek istiyoruz ama yatsıdan biraz sonra dünya kupası maçı var. Yetişebilir miyiz? Devamını Oku »

Örtü emri; kul olma, itaat etme, nefsi terbiye etme hususunda kadınları eğitiyor. Kul, kendisini başkasına değil de Yaradan’a beğendirme mecrasına yöneliyor.

Hz. Ömer, Peygamberimiz’e sık sık “Ya Resûlallah, evinize hayırlı hayırsız kimseler girip çıkıyor. Müminlerin anneleri olan hanımlarınıza örtünmelerini emretseniz.” diyordu. Devamını Oku »

Allahın isimleriyle süslenmiş, sıkıntı hallerinde sükunet ve güven veren dua. 19 Defa okunur. Devamını Oku »

Her birimizin gönlünde taht kurmuş bir dua vardır. Vakti gelince dökülüverir dudaklarımızdan. Onların da âlem-i İslam için ettiği duaları oldu… Devamını Oku »

Bazılarımız bir takımın renklerine bağlanır, kimimiz Michael Jackson’ın şarkılarını sever, belki bir kısmımız da bütün Türkan Şoray filmlerini beğenerek izler. Peki, duyduğumuz bu muhabbetlerin ölçüsü ne olmalı acaba? Devamını Oku »

Kuran’ın yada diğer dini kitapların İngilizce çevirilerinde “Allah” “he” olarak kullanılıyor. Bu kullanım çoğu insanda “he” erkekler için kullanılan bir zamirdir, Allah için kullanılması yanlıştır düşüncesi uyandırıyor. Devamını Oku »

Najla Tammy İlhan… Irk ve kültür açısından yaşadığımız topraklardan çok uzaklarda, Teksas’ta (Amerika) dünyaya geldi. Devamını Oku »

Hz Lût (a.s), Arap yarımadasını puta tapıcılıktan alıkoymak, ortaksız ve tek bir Allah’ı tanıtmaya çağıran ve bu mukaddes yolda büyük başarılar kazanan Hz. İbrahim’in amcasının oğludur. Devamını Oku »

190 pages
Kategoriler
Ezgiler

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Vecizeler
  Iman, Insanı Insan Eder; Belki, Insanı Sultan Eder. öyle Ise, Insanın Vazife-i Asliyesi Iman Ve Duadır.
  Sözler | Yirmiüçüncü Söz | 285
Arama
Bağlantılar
Ziyaretçiler
 • Kimler Çevrimiçi

  3 ziyaretçiler şu anda çevrimiçi
  1 misafir, 2 bots, 0 üye
  Map of Visitors